Skořicový zábal
Skořicový zábal je kosmetická metoda využívána při tvarování postavy. Cílem metody je urychlení odvodu toxických látek v těle, zlepšení buněčného mechanismu, tedy úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou.
Zábal (bandáž) se provádí pomocí speciální fólie. Výsledkem je stálý a rovnoměrný tlak na všechny ošetřované části těla. Tlak, který fólie vyvíjí zvenčí, způsobuje nárůst vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. Lymfatické a krevní cévy jsou připraveny odvádět přebytečnou tekutinu spolu se zplodinami procesu látkové výměny. Takto putují toxické látky až do orgánů, kterými jsou vyloučeny z těla ven. Aby se ale tyto zplodiny mohly z organismu dobře vylučovat, je třeba zajistit dostatek tekutin v tkáních.
Doporučujeme proto v den procedury postupně vypít minimálně 2 litry vody. Dodržování pitného režimu během celé kůry je velmi důležité. Dostatek tekutin zajišťuje dobrou funkci trávicího a vylučovacího systému - což se projeví i na zdravějším vzhledu kůže. Jen dobře zavodněná tkáň se dokáže rychle zbavovat odpadních látek. Pokud jde o skořicový zábal, při kontrolovaném příjmu 2-2,5 l tekutin denně, lze po každé proceduře očekávat velmi znatelné úbytky na objemu (až několik centimetrů).
Skořicový
zábal je vhodný doplněk k anticelulitidní masáži.
Celý proces vede k přirozené detoxikaci tkáně.
Léčebné využití:
- zlepšit buněčný metabolismus - spalování podkožního tuku, redukce tukových polštářků
- podpořit krevní oběh a tak stimulovat odvod toxických látek a zplodin procesu látkové výměny
Kontraindikace:
- alergie na obsah zábalu
- akutní nebezpečí tromboembolie (křečové žíly)
- poranění kůže a jiné infekční onemocnění pokožky
Doba ošetření:
- cca 30 až 60 min
Doporučený počet celé kůry:
- 7-10 procedur (v případě potřeby i více), zpočátku 2-3x týdně, pak alespoň 1x týdně
Následná
péče:
- po úspěšné kůře doporučujeme opakovat jednu proceduru za 4 - 6 týdnů k udržení výsledků