Skořicový zábal

 

Skořicový zábal je kosmetická metoda využívána při tvarování postavy. Cílem metody je urychlení odvodu toxických látek v těle, zlepšení buněčného mechanismu, tedy úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou.

Zábal (bandáž) se provádí pomocí speciální fólie. Výsledkem je stálý a rovnoměrný tlak na všechny ošetřované části těla. Tlak, který fólie vyvíjí zvenčí, způsobuje nárůst vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. Lymfatické a krevní cévy  jsou připraveny odvádět přebytečnou tekutinu spolu se zplodinami procesu látkové výměny. Takto putují toxické látky až do orgánů kterými jsou vyloučeny z těla ven. Aby se ale tyto zplodiny mohly z organismu dobře vylučovat, je třeba zajistit dostatek tekutin v tkáních.

Doporučujeme proto v den procedury postupně vypít minimálně 2 litry vody. Dodržování pitného režimu během celé kůry je velmi důležité. Dostatek tekutin zajišťuje dobrou funkci trávicího a vylučovacího systému - což se projeví i na zdravějším vzhledu kůže. Jen dobře zavodněná tkáň se dokáže rychle zbavovat odpadních látek. Pokud jde o skořicový zábal, při kontrolovaném příjmu 2-2,5 l tekutin denně, lze po každé proceduře očekávat velmi znatelné úbytky na objemu (až několik centimetrů).

 

Skořicový zábal je vhodný doplněk k anticelulitidní masáži.
Celý proces vede k přirozené detoxikaci tkáně.
 

Léčebné využití:

• zlepšit buněčný metabolismus - spalování podkožního tuku, redukce tukových polštářků
• podpořit krevní oběh a tak stimulovat odvod toxických látek a zplodin procesu látkové výměny
 

Kontraindikace:

• alergie na obsah zábalu
• akutní nebezpečí tromboembolie (křečové žíly)
• poranění kůže a jiné infekční onemocnění pokožky
 

Délka ošetření:

• cca 30 až 60 min

 

Doporučený počet celé kůry:

7-10 procedur (v případě potřeby i více), zpočátku 2-3x týdně, pak alespoň 1x týdně

 

Následná péče:

Po úspěšné kůře doporučujeme opakovat jednu proceduru za 4 - 6 týdnů k udržení výsledků.