Můj pohled na Reiki

Cesta Reiki je úžasná. Je to cesta nalezení sebe sama, cesta harmonie, cesta k Jednotě a Rovnováze. Není však cestou jednoduchou. Zasvěcení do Reiki neznamená, že náš život bude snazší, nebo že tato energie sama o sobě nechá dospět osobnost člověka, nebo rozvine jeho duchovní i jiné potenciály bez toho, aniž by pro to musel něco udělat. Zasvěcení do Reiki zvýší vibrace našeho fyzického těla a naladí nás na příjem energií a informací z Nejvyšší Sféry. Já osobně toto vnímám jako výborný impuls a vhodné vykročení na naši duchovní cestu.

Kdo se intenzivně zabývá prací s Reiki, je v neustálém kontaktu s nejvyšší sférou. Kontakt s energiemi a informacemi této sféry napomáhá hlubšímu pochopení souvislostí. Pokud se nám však poodkryje onen mlhavý závoj a je nám dovoleno alespoň částečně prozřít a pochopit, pak je ale také velmi důležité, abychom si hlídali všechny své myšlenky a činy. Čím více se duchovní prací zabýváme, tím rychleji se nám vše, co vyšleme, vrací zpět, ať už to pozitivní, či negativní. Neexistuje tady žádná výmluva pro to, jak se chováme nebo co děláme, protože v okamžiku, kdy máme "přístup" tam "nahoru" ke všem informacím, díky kterým jsme schopni pochopit určité souvislosti, pak se jednou zákonitě dostaneme do stádia, kdy zjistíme, že neexistuje žádný "osud" :) Celý náš život si prakticky řídíme jen my sami, a tedy za vše, co činíme, si neseme plnou zodpovědnost... i následky. Udržet si v sobě "čisto", mít neustále "čisté svědomí", nesoudit, nehodnotit, snažit se vše podřídit tomu, abychom směřovali k dokonalé rovnováze na všech úrovních našeho bytí, pracovat na svém duchovním vývoji a snažit se o pochopení souvislostí, nejen kvůli nám samým, ale především kvůli Celku jako takovému... to vnímám jako podstatné. 

Reiki pro mne není léčebnou metodou, díky níž se doslova přes noc stane zázrak, i když věřím a vím, že by toho schopná byla. Zasvěcení do Reiki není něco, co z člověka jako zázrakem udělá léčitele a uvede ho do role "spasitele", který má možnost pomoci, takže musí. Práci s Reiki beru spíš jako práci na sobě samé, do určité míry jako životní postoj a styl života. Vnímám ji jako naprosto individuální, intuitivní, svým způsobem osobní. Reiki je Láska... a tak k ní přistupuji. 

© 2023 Jiřulka Peštová, Semily, +420 734 160 030, pestova.jirulka@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!