Co je Reiki

Reiki je práce s všeobsahující životní energií (Ki, Či, Čchi), která k nám proudí z nejvyšší sféry.

Energie je v úrovni země vyčerpatelná. Proto se "dobíjíme" jídlem, spánkem... Pomocí zasvěcení Mistrem Reiki do I. stupně však můžeme srovnat vibrace svého těla s vibracemi nejvyšší energie, která pak naším tělem může volně procházet, tzn. že můžeme tuto energii přijímat za bdělého stavu. Pomocí ní se pak můžeme kdykoli "dobít" a v případě, že je třeba, ji také předávat dál druhým.

Prostřednictvím pravidelného kontaktu s Reiki se tato energie může stát duchovní cestou k nalezení sebe sama (podobně jako Zen, jóga apod.) a pochopení souvislostí v našem životě. Pokud je Reiki využívána "pouze" jako léčitelská technika, zůstávají léčebné procesy v podstatě omezeny na fyzickou úroveň. Vlastní vůlí k duchovnímu růstu a zaměřením pozornosti do sebe sama však mohou být vyvolány psychospirituální procesy, směřující k Jednotě a Rovnováze. Každý člověk si svobodně může vybrat, zda se chce Jednotě a Harmonii bránit, nebo zda je chce přijmout. Pak pravidelný kontakt s všeobsahující energií Reiki může vyvolat detoxikační procesy na všech úrovních a pomoci při rozpuštění bloků, které si s sebou mnohdy neseme i několik inkarnací.

Pomocí Reiki lze dosáhnout regenerace těla i ducha, okamžitého doplnění fyzické energie, i se s její pomocí lépe bránit různým nemocem, chronickým potížím a dlouhodobým zdravotním problémům. Vždy jde ale především o pochopení souvislostí v našem životě, které dané problémy způsobují. Po pochopení všech souvislostí již pak není třeba, aby se disharmonie dál projevovala na našem fyzickém těle. Odbouráváním problematických struktur se pak můžeme stát vyrovnanějšími a klidnějšími a díky pravidelné práci s Reiki se tak vlastními silami aktivně podílet na svém duchovním růstu. Při práci s Reiki nepřijímáte pouze fyzickou energii, ale také veškeré informace Univerza, které v sobě nese.

Reiki není spjata s žádným náboženstvím, není to sekta ani magie. Práce s Reiki je práce s energií nejvyšší sféry. Při zasvěcení se nejedná o "otevírání čaker", aktivování kundalini, ani nic podobného. Při zasvěcení Mistr uzpůsobí vibrace těla svého žáka tak, aby mohl energii Reiki přijímat vědomě, kdykoli je třeba.

Zásady Reiki:

  1. Právě dnes se nerozčiluj.
  2. Právě dnes si nedělej starosti.
  3. Vydělávej si na živobytí čestným způsobem.
  4. Buď milý k bytostem ve tvé blízkosti.
  5. Buď vděčný za všechny milosti.
© 2023 Jiřulka Peštová, Semily, +420 734 160 030, pestova.jirulka@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!