CENÍK

Lymfatický systém

 

Co je lymfatický systém?

Lymfatický systém neboli "čistička odpadních látek těla" je systém lymfatických cév a uzlin, jehož úkolem je kromě jiného zachytit a dopravit škodlivé látky z těla ven. Lymfatický (=mízní) systém je uspořádáním podobný systému cévnímu. Cévní systém má ale oproti tomu lymfatickému tu výhodu, že má svou vlastní pumpu - srdce - které udržuje krev neustále v pohybu. Lymfatický systém žádnou vlastní pumpu nemá a proto je dobré lymfe občas pomoci buď manuální nebo přístrojovou lymfodrenáží.

 

Jak poznáme, že lymfatický systém nefunguje?

Nadměrná zátež lymfatického systému se většinou nejprve projeví únavou nohou, otékáním kotníků a to hlavně večer a po námaze. Pozdeji se objeví otoky v břiše, otoky očních víček, mízních uzlin, dechové potíže bez zřejmé příčiny, sklon k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a posléze únavou celého těla. Každá větší zátěž, jizvy po zraněních a operacích či púrodělané infekce mohou zpomalit nebo zastavit rpůchod lymfy, způsobit otok, napětí a bolest, hromadění různých toxinů a posléze zánětlivé změny. Existuje také spojitost s problémy pokožky - akné, celulita atd.

Celulita (většinou se nesprávně používá výrazu celilitida), tzv. pomerančová kůže trápí většinu žen. Její hlavní příčinou je zanášení těla toxiny a škodlivými látkami a tím nedostatečná funkce lymfatického systému, který je hlavně odpovědný za odvod škodlivin z tkání. Často je na vině špatná životospráva a nedostatek pohybu. Lymfatický tok se tak zpomalí. Starým známým doporučením je tedy více se hýbat, upravit stravu, dbát na svůj pitný režim, pokud možno vyhnout se chemii a naordinovat si lymfatické masáže.

 

Jak LYMFIT systém 3 v 1 funguje?

Přístroj pracuje s postupující tlakovou vlnou. Naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků se v naprogramovaných intervalech vytváří pozvolna postupující tlak, který nahradí nefungijící svalovou pumpu. Vznikají lehké rytmické tlakové vlny. Zároveň se během několika minut rozehřeje infračervené záření a po celou dobu Vám mohou stimulovat nízkofrekvenční elektrody svalovou tkáň. Rehabilitační, regenerační i relaxační působení infračerveného záření spočívá v pronikání paprsků do tkáně lidského organismu, kde blahodárně působí na správné prokrvení organismu a také na jeho regeneraci. Masáž je vnímána jako velmi příjemná. Již po několika procedurách v délce 40 minut je možné dosáhnout výsledků.

 

1. Tlaková terapie

2. Infračervené záření

3. Elektrostimulace (EMS)

 

Kdy je vhodné LYMFIT využít?

• detoxikace těla

• redukce váhy

• uchování nebo zvětšení svalové hmoty

• zlepšení obranyschopnosti organismu

• zlepšení stavu pleti a pevnosti tukové tkáně

• zlepšení celkového zdravotního stavu. 

 

Kontraindikace (kdy není vhodné LYMFIT využít):

• akutní virové nebo bakteriální onemocnění, horečnaté onemocnění

• onkologická a epileptická onemocnění

• akutní žilní onemocnění

• nedostatečná činnost srdeční, srdeční edémy, kardiostimulátor

• těhotenství

• otoky způsobené onemocněním srdce a ledvin

• hyperfunkce štítné žlázy

 

LYMFIT VITA:

Kombinace přístrojové tlakové, lymfatické masáže a ruční lymfodrenáže. Přístrojová tlaková masáž na 30 minut spojená současně s 10 minutovou ruční lymfit masáží obličeje. Velmi vhodná pro zákazníky, kteří vyhledávají lymfodrenáž celého těla. Spojení ruční a přístrojové masáže. Ideální pro klienty se špatně fungující lymfou a trpící na křečové žíly.